• Strzelectwo sportowe. 

     • Sukces naszych strzelców !!!

                W dniu 22 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat na "V Młodzieżowych Mistrzostwach Strzeleckich Powiatu Giżyckiego". Zawody odbyły się na strzelnicy w Cankach k. Rynu. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym w składzie:

      - Oskar SUBOCZ- 3 C.

      - Maksymilian KOWAKOWSKI – 1 C,

      - Oliwier LICKIEWICZ – 1 C,

               Zawody były przeprowadzone w trzech konkurencjach strzeleckich. Pierwsza to strzelanie z kbks-u do tarczy sportowej o wymiarach 50 x 50cm, druga konkurencja to strzelanie z kbks-u do tarcz potocznie zwanych „biatlonkami” (wyjaśniam, żę są to klapki okrągłe, które opadają jak się w nie trafi). Trzecia i zarazem ostatnia konkurencja to strzelanie z karabinka automatycznego AK popularnie zwanego „Kałasznikow” do tarcz 23p również o wymiarach  50 x 50 cm. Wszystkie strzelania odbywały się z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. Rywalizacja była bardzo zacięta, trwała do ostatniego strzału.

                W wyżej wymienionych zawodach bierzemy udział od początku ich organizacji czyli w tym roku już piąty raz. Organizatorem jest Klub Strzelecki „Sokół” z Rynu. Atmosfera na zawodach jest wspaniała!!!. Co roku organizatorzy zapewniają bardzo dobre zabezpieczenie logistyczne zawodów, zawsze jest ciepła herbatka, kawka, a dodatkowo są kiełbaski z ogniska, różnego rodzaju dania takie jak strogonow czy bigos.

              Po podsumowaniu wyników osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii dotychczasowych startów!!! Zdobywając II miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz II miejsce w klasyfikacji indywidualnej, które wywalczyć nasz znakomity strzelec Oskar Subocz. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów był Paweł Kraśniewski. Wszyscy uczniowie to zawodnicy sekcji strzeleckiej naszej szkoły.

             Gratulujemy naszym  uczniom klas mundurowych celnego oka, osiągniętych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych  zawodach.