• Namuzowywanie!

     • Drodzy miłośnicy poezji i nastrojowych wieczorów!

      Już 16. raz Liceum Ogólnokształcące w Węgorzewie ma zaszczyt zaprosić na wieczór liryczny będący zwieńczeniem Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego "Namuzowywanie". Spotkamy się w małej sali gimnastycznej LO 8 grudnia 2023 r. o godz. 18.00, by wysłuchać interpretacji większości wyróżnionych wierszy oraz towarzyszącej ich recytacji oprawy muzycznej.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Uwaga uczestnicy "Namuzowywania"!

     • Konkurs został rozstrzygnięty

      Jury w składzie: Anna Barczak (przewodnicząca), Dorota Butrym, Anna Demska i Magdalena Fido przeczytało i oceniło 74 wiersze nadesłane na konkurs z różnych stron Polski (50 uczestników!).

      Oto lista laureatów w porządku alfabetycznym z podziałem na kategorie:

      SZKOŁY PODSTAWOWE:

      Antoni Kraskowski (SP1 Kętrzyn)

      Hanna Kukuła (SP2 W-wo)

      Maja Pucyk (SP2 W-wo)

      Jakub Puszko (SP1 Kętrzyn)

      Amelia Radawiec (SP Sobiechy)

      Joanna Sieńko (SP1 Kętrzyn)

      Lena Sulowska (SP2 W-wo)

      Anna Warkowska (SP1 Kętrzyn)

      Zuzanna Wierzbicka (SP2 W-wo)

      Michał Zieliński (SP2 Gołdap)

      SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

      Magdalena Banasiewicz (LO W-wo)

      Mikołaj Babulski (ZSZ Gołdap)

      Malwina Buniowska (LO 1 Kętrzyn)

      Alicja Czubowska (LO1 Kętrzyn)

      Wiktor Mospanenko (LO W-wo)

      Jakub Nagrodzki (LO W-wo)

      Dominika Plust (LO W-wo)

      Oliwia Sidorowicz ( LO 1 Kętrzyn)

      Daria Świtulska (LO W-wo)

      OPEN (wiersz o tematyce dowolnej, naukowy, inspirowany literaturą, satyryczny):

      Paulina Butkiewicz

      Katarzyna Doktór

      Jan Gumbisz

      Dominika Liszkiewicz

      Henryk Liszkiewicz

      Maciej Henryk Modzelewski

      Kinga Rożnowska

      Alina Rudak

      Ks. Tomasz Sikorski

      Magdalena Wysocka

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gorąco gratulujemy laureatom, a wszystkich serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki, który odbędzie się w LO 8 grudnia br. o godz. 18.00. Gwarantujemy niezwykłe przeżycia estetyczne!

      Liczymy na Waszą obecność

     • V edycja Mistrzostw Powiatu Węgorzewskiego w drużynowych Zawodach Strzeleckich.

     • ​Miło nam poinformować, że w Mistrzostwach Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej, 𝑳𝒊𝒄𝒆𝒂𝒍𝒊𝒂𝒅𝒂 (rocznik 2004 i młodsi) w kategorii dziewcząt i chłopców nasi zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium w obu kategoriach! Udział w zawodach wzięła rekordowa liczba, bo aż łącznie 66 uczestników z pięciu szkół podstawowych i dwóch ponadpodstawowych.

      ​ 𝐊𝐥𝐚𝐬𝐲𝐟𝐢𝐤𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨ń𝐜𝐨𝐰𝐚:

      ​ Dziewczęta

      ​ I m-ce - LO drużyna nr 1

      ​ II m-ce- LO drużyna nr 2

      ​ III m-ce- ZSZ drużyna nr 1

      ​ IV m-ce- ZSZ drużyna nr 2

      ​ Chłopcy:

      ​ I m-ce - LO drużyna nr 2

      ​ II m-ce - LO drużyna nr 1

      ​ III m-ce – ZSZ drużyna nr 1

      ​ IV m-ce - ZSZ drużyna nr 2

      W kategorii chłopców najlepszym strzelcem został 𝐑𝐚𝐟𝐚ł 𝐃ą𝐛𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 uczeń klasy 1c o profilu wojskowym.

      Równocześnie dla szkół podstawowych rozegrano 𝐈𝐠𝐫𝐳𝐲𝐬𝐤𝐚 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐢 𝐌ł𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞ż𝐲 (rocznik 2009-2010) oraz 𝐈𝐠𝐫𝐳𝐲𝐬𝐤𝐚 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 (rocznik 2011 i młodsi).

      Zawody rozegrały się na naszej szkolnej strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” pod czujnym okiem p. Pawła Kraśniewskiego, którego wspierał p. Andrzej Kulpan, a także uczniowie klas mundurowych. Głównym organizatorem mistrzostw było 𝑺𝒕𝒂𝒓𝒐𝒔𝒕𝒘𝒐 𝑷𝒐𝒘𝒊𝒂𝒕𝒐𝒘𝒆 𝒘 𝑾ę𝒈𝒐𝒓𝒛𝒆𝒘𝒊𝒆.

      Nagrody dla najlepszych wręczyli: wicestarosta Powiatu Węgorzewskiego 𝑷𝒂𝒏 𝑨𝒏𝒅𝒓𝒛𝒆𝒋 𝑲𝒓𝒖𝒌 oraz 𝑷𝒂𝒏𝒊 𝑫𝒚𝒓𝒆𝒌𝒕𝒐𝒓 𝑴𝒂𝒈𝒅𝒂𝒍𝒆𝒏𝒂 𝑭𝒊𝒅𝒐.

      Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej przygodzie z bronią strzelecką.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada 1989 roku przyjęta została Konwencja o prawach dziecka. Możemy być dumni, ponieważ Polska była jej inicjatorem. Na pamiątkę tego wydarzenia nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji podjęliśmy szereg działań, m.in.: stworzenie girlandy balonowej w kolorze niebieskim oraz tablicy pamiątkowej z symboliką UNICEF i praw dziecka. Każdy mógł wykazać się swoją kreatywnością.

      Tego dnia w szkole dominował kolor niebieski. W ramach lekcji uczniowie klasy IB odwiedzili miejscowe przedszkola, przeprowadzając zajęcia edukacyjne dotyczące praw dziecka. Przedszkolaki otrzymały niebieskie balony jako nagrodę za współpracę.

      Dziękujemy Przedszkole Językowe Britiszek Samorządowe Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie, Przedszkole Niepubliczne "Tygrysek" za możliwość przeprowadzenia zajęć.

     • Walczymy z wykluczeniem menstruacyjnym

     • Miło nam poinformować, że w naszej szkole, w damskich toaletach (na dolnym korytarzu, przy hali gimnastycznej i w internacie) zawisły różowe skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi. Podpaski, tampony czy chusteczki higieniczne dostępne są nieodpłatnie dla każdej potrzebującej uczennIcy.

      Różowe skrzyneczki oraz ich wyposażenie to inicjatywa Rady Szkoły.

      Planujemy sukcesywne uzupełnianie środków higienicznych, jednakże jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, zachęcamy do pomocy.

      Cieszymy się, że nasze Liceum dołączyło do ponad 3 tysięcy instytucji, biorących udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałającym wykluczeniu menstruacyjnemu.

     • Zbiórka karmy dla bezdomniaków

     • Wielkim sukcesem zakończyła się zbiórka karmy dla czworonogów w potrzebie. W tym roku uzbieraliśmy 110kg żywności dla bezdomnych psiaków i kotów, którą przekazaliśmy na rzecz stowarzyszenia Kocia Przystań w Węgorzewie.

     • VIII Marsz Niepodległości

     • 12 listopada 2023 Zaruszczacy dzielnie pokonywali kilometry trasy

      W troszeczkę pochmurną niedzielę, lecz z gorącymi sercami, nasze uczennice i uczniowie z klas mundurowych IC, IIC, IIIC w towarzystwie Pani Dyrektor Magdaleny Fido i wychowawców klas, Małgorzaty Krusińskiej, Pawła Kraśniewskiego i Piotra Wysockiego, nie zawiedli na tak ważnym wydarzeniu.

      W dniu 12. 11. 2023r. uczestniczyliśmy w Jesiennym Święcie Biegów, czynnie zabezpieczając trasę oraz maszerując w 4,5 km "VIII Marszu Niepodległości" w otoczeniu pięknych lasów leśnictwa Ogonki. Jesteśmy na tej wspaniałej imprezie sportowej, cyklicznie już od 8 lat, pomagając organizatorom w zabezpieczeniu trasy oraz czynnie uczestnicząc w tym marszobiegu. Za rok można jak zwykle na nas liczyć.

     • Uroczystość odsłonięcia popiersia gen. Mariusza Zaruskiego

     • Uroczystość odsłonięcia popiersia połączona była z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      10 listopada 2023 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszego Liceum. To właśnie tego dnia miało miejsce szczególne wydarzenie - odsłonięcia pomnika Patrona Szkoły, gen. Mariusza Zaruskiego. Imię tego wybitnego żeglarza, taternika, poety, człowieka, który całe życie poświęcił działalności państwowej i społecznej, nasze Liceum nosi od 1999 roku. Dziś w obecności wielu wspaniałych gości, m.in. przedstawicieli władz samorządowych (Gmina Węgorzewo,) dyrektorów gminnych i powiatowych jednostek, przedstawicieli służb mundurowych, duchowieństwa, przyjaciół szkoły, uczniów i rodziców, odsłonięcia pomnika dokonali: p. Dyrektor Magdalena Fido, p. Waldemar Czapski – były Dyrektor, inicjator i pomysłodawca powstania pomnika, p. Kinga Rożnowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawicielka uczniów - Nikola Kurpiewska.

      Popiersie, które stanęło na szkolnym dziedzińcu, jest wynikiem wielu starań i działań szkolnej społeczności, a także wielu fundatorów, których nie sposób tu wymienić. Osobą, która podjęła się wykonania pomnika Patrona naszej Szkoły, jest rzeźbiarz, p. Jacek Filc - Nowakowski

      Ceremonia odsłonięcia pomnika poprzedzona została apelem związanym z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi niezwykle utalentowani uczniowie zaprezentowali piękną i wzruszającą część artystyczną, wobec której nie można było przejść obojętnie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wspólnie z nami świętowali ten dzień.

      Poniżej fotorelacja z dzisiejszych obchodów Święta Niepodległości i odsłonięcia popiersia gen. Mariusza Zaruskiego.

       

       

    • WYWIADÓWKA
     • WYWIADÓWKA

     • 23 listopada 2023 r. (czwartek), o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami uczniów.

      Nauczyciele niebędący wychowawcami przychodzą na godzinę 17:00 i są do dyspozycji rodziców uczniów do godziny 18:00.

      Zapraszamy.