• Dziękujemy!

     • Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególne, ponieważ na zasłużoną emeryturę przeszły dwie wspaniałe nauczycielki naszej szkoły - p. Elżbieta Siwińska i p. Dorota Nowosad.

      Szanownym Paniom dziękujemy za wieloletnią pracę, serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły. Obie Panie wykształciły i wychowały wiele młodych pokoleń, zyskując sobie szacunek i uznanie zarówno uczniów jak i rodziców. Dziękujemy za wzór sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Życzymy Paniom wspaniałych chwil w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, a przede wszystkim delektowania się czasem wolnym na emeryturze, realizując swoje marzenia  i pasje.

      Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.

       

     • Serdeczne podziękowania

     • Pani Jolancie Rodzewicz, która kończy pracę na stanowisku Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie, składamy serdeczne podziękowanie za profesjonalne wsparcie, jakie przez blisko 15 lat otrzymywała nasza szkoła.

      Dziękujemy za owocną i twórczą współpracę, za możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć i spotkań o charakterze profilaktyczno-wychowawczym, za pomoc udzielaną uczniom, nauczycielom i rodzicom.

      Życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

      Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.

     • Strzelectwo sportowe. V Szkolna Liga Strzelecka z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego.

     •  

      Uczniowski Klub Sportowy ''SPARTAKUS'' działający przy Liceum Ogólnokształcącym
      w Węgorzewie w terminie: styczeń 2021 - marzec 2021 r. zorganizował V Szkolną Ligę Strzelecką
      z Broni Pneumatycznej o Puchar im. gen. Mariusza Zaruskiego.

      W lidze wzięło udział 5  trzyosobowych drużyn z następujących klas:

      - 1 A w składzie: Magdalena Banasiewicz, Ewelina Gruszka, Antoni Kukier;

      - 1 C w składzie: Oskar Subocz, Dawid Rynkiewicz, Bartłomiej Butrym;

      - 2 C grupa wojskowa w składzie: Kacper Dujnowski, Jakub Idzikowski, Nikodem Piwnikiewicz;

      - 2 C grupa policyjna w składzie: Patryk Milinkiewicz, Paulina Wakszyńska, Sara Pająkowska;

      - 3 D w składzie: Katarzyna Górecka, Oliwia Wawryniuk, Grzegorz Wojciechowski.

      Patrząc na to, że mamy pandemię „Koronawirusa”, a co za tym idzie w szkole w większości roku była wprowadzona nauka zdalna to i tak to jest spora liczba drużyn. Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w naszej szkole na zajęciach strzeleckich w godzinach popołudniowych z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

      Celem szkolnej ligi strzeleckiej była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie zespołowo – najlepszej drużyny w szkole, indywidualnie - najlepszego strzelca w lidze wśród uczniów naszej szkoły  oraz kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji.

      Szkolna liga strzelecka składała się z 3 rund:

      - I runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan  - 5 strzałów (Kpn-10)  postawa strzelecka stojąca;

      - II runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan  - 5 strzałów (Kpn-10)  postawa  strzelecka leżąca;

      - III runda - Karabin pneumatyczny – Hatsan  - 5 strzałów (Kpn-10) postawa strzelecka klęcząca.

      Uczestnicy strzelali z  odległości – 10 metrów do tarcza wiatrówkowych 14 x14 cm.

      Po przeprowadzeniu trzech rund, wyniki przedstawiają się następująco:

      klasyfikacja indywidualna:

      I miejsce – Jakub IDZIKOWSKI - 2 c grupa wojskowa - 118 pkt;

      II miejsce – Antoni KUKIER - 1 a - 115 pkt;

      III miejsce – Oliwia WAWRYNIUK - 3 d – 113 pkt.

      klasyfikacja drużynowa:

      I miejsce – klasa 3 d - 55  pkt;

      II miejsce  - klasa 2 c - grupa wojskowa – 45 pkt;

      III miejsce  - klasa 1 a – 44 pkt;

      IV miejsce  - klasa 1 c – 35 pkt;

      V miejsce  - klasa 2 c - grupa policyjna – 34 pkt.

      Na zakończenie ligi  przewidziane były jak zwykle nagrody:

      - w klasyfikacji zespołowej: klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast klasa, która wywalczyła pierwsze miejsce, wygrała V edycję Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2020/2021 otrzymała  puchar imieniem naszego patrona szkoły gen. Mariusza Zaruskiego.

      W tym roku była to klasa 3 d o profilu wojskowym w składzie:

       Katarzyna GÓRECKA, Oliwia WAWRYNIUK, Grzegorz WOJCIECHOWSKI..

      -  w klasyfikacji indywidualnej -  3 pierwsze miejsca –  pamiątkowe dyplomy.

      Największą liczbę punktów uzyskał Jakub IDZIKOWSKI - 2 c grupa wojskowa i to on zdobył tytuł najlepszego strzelca piątej edycji ligi i otrzymał pamiątkową statuetkę. Organizatorami ligi byli: jak dotychczas  prezes UKS Spartakus, p. Paweł KRAŚNIEWSKI oraz nauczyciel edukacji policyjnej oraz członek zarządu  UKS Spartakus p. Piotr WYSOCKI. Obaj w naszej szkole prowadzą zajęcia dodatkowe ze strzelectwa sportowego przeznaczone dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Gratulujemy uczniom celnego oka, życzymy sukcesów w kolejnej  edycji szkolnej ligi strzeleckiej. No i zdobycia pucharu imieniem naszego patrona szkoły gen. Mariusza Zaruskiego oraz statuetki najlepszego strzelca.

       

      Paweł KRAŚNIEWSKI

       

       

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

     •  

      Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

      Wszystkich zainteresowanych kandydowaniem w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej zapraszamy do zbierania podpisów pod swoją kandydaturą.

      Każdy kandydat musi zebrać 20 podpisów.

      Podpisy należy zebrać do 11 czerwca i dostarczyć do pani Anny Kmiecik (można zostawić w sekretariacie). Nasza szkoła ma do obsadzenia pięć mandatów. Wybory odbędą się 21 czerwca, po zebraniu podpisów i zatwierdzeniu kandydatury można będzie rozpocząć kampanię wyborczą, mile widziane plakaty, filmiki, ulotki

      Serdecznie zachęcamy do kandydowania, to wspaniała przygoda i bardzo wartościowe doświadczenie!!!

     • Posprzątaliśmy nasz "mały" świat!

     • Nasi uczniowie w ramach akcji "Sprzątania świata" usunęli zalegające śmieci w najbliższej okolicy m.in: w Parku Helwinga, na plaży Kal, promenadzie i plaży Mamry, cmentarzu żołnierzy rosyjskich i niemieckich z I wojny światowej i w wielu innych miejscach. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Trud został nagrodzony wspólnym ogniskiem i smacznymi kiełbaskami. Nie trzeba dodawać, że praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

    • DUŻE BRAWA
     • DUŻE BRAWA

     • 7 medali zdobyli nasi uczniowie podczas Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS U18 i Open w lekkiej atletyce, w dniu 23.05.2021, w Olsztynie. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy wysokie II miejsce w województwie.

       

      Złoto:

      Magdalena Banasiewicz – rzut oszczepem

      Michał Kijewski – bieg na 400 metrów

       

      Srebro:

      Magdalena Banasiewicz – rzut dyskiem

      Magdalena Banasiewicz – pchnięcie kulą

      Michał Kijewski – bieg na 200 metrów

       

      Brąz:

      Gabriela Gruca – rzut oszczepem

      Michał Kijewski – bieg na 100 metrów

       

      Serdecznie wszystkim dziękujemy za walkę i gratulujemy :) czekamy na więcej :)

    • Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami. W grupie zadania z matematyki są prostsze :-)
     • Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami. W grupie zadania z matematyki są prostsze :-)

     • W ramach projektu "Matura OMG..., ale kwit trzeba mieć!" pod patronatem mBanku, 22 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 3 b, Jakub Jurczak i Artur Sierakowski, przeprowadzili wieczorne zajęcia on-line z maturzystami z Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. Podczas tego spotkania chłopcy ćwiczyli z Gdańszczanami pewniaki maturalne z matematyki na poziomie podstawowym. W ciągu ponad dwóch godzin udało się wykonać wszystkie zaplanowane zadania w przyjaznej atmosferze pozbawionej szkolnego stresu. Nawet cztery zadania pracy domowej nie wywołały smutku na niczyjej twarzy. Dzięki wspólnej pracy, pomaganiu innym i tłumaczeniu zawiłości królowej nauk uczymy się i uświadamiamy sobie ewentualne niedociągnięcia. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Mariusz Holz, nauczyciel Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, a zadania przygotowali Marzena i Tomasz Wierzchowscy. „Założeniem projektu   jest rozwój współpracy pomiędzy szkołami w województwie Pomorskim i województwami ościennymi oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych w zakresie przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki. Ostatecznym efektem spotkań jest wykształcenie u młodzieży umiejętności korzystania z posiadanej wiedzy do rozwiązywania zadań maturalnych w stopniu pozwalającym na uzyskanie pozytywnego wyniku na maturze z matematyki na poziomie podstawowym. Krótko mówiąc chodzi o to, aby uczniowie spojrzeli na przykładowe rozwiązywanie zadań maturalnych nie tylko ze strony swojego nauczyciela, ale również swoich rówieśników. (…) Spojrzenie to ma być wyzwaniem – sprawdzeniem na ile uzyskane umiejętności pozwolą na wytłumaczenie zadań rówieśnikom i odpowiedzieć w sposób merytoryczny na ich pytania. Spotkania moderowane są przez nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie spotkania wspierają młodych wykładowców. Niech zabawa matematyką będzie (…)odkrywaniem jej piękna w połączeniu z kreatywnym rozwiązywaniem zadań, mających na celu pogłębienie (…) wiedzy matematycznej (…).” 

      Źródło:https://zskw.edu.gdansk.pl/pl/art/matura-omg-ale-kwit-trzeba-miec.33792.html?fbclid=IwAR3ROLipJLKWZljsxE7_AnSkmVcK3P4ahbIaYuqcJzE8Jp2oPounphfRhWc

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu plastycznego (plakat)
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu plastycznego (plakat)

     • Wyniki konkursu plastycznego (plakat) w ramach projektu PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ

      I msc. – I B „KAŻDY MOŻE UTKNĄĆ W SIECI!”

      II msc – II Z „WYŁĄCZ INTERNET, WŁĄCZ ŻYCIE!”

      III msc. – II X „POMÓŻ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!”

      WYRÓZNIENIA:

      II B – „NIGDY NIE JESTEŚ SAM!”

      II B – „JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?”

      II X – „ZAUWAŻ POMOCNĄ DŁOŃ!”

      II Y – „DROGA DO LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

      I C – „NIE PALISZ, NIE PIJESZ I ŻYJESZ!”

      I A – „SWOIM NAŁOGIEM SZKODZISZ WSZYSTKIM!”

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

      Gratulujemy zwycięzcom!

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu literackiego
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu literackiego

     • Wyniki konkursu literackiego w ramach projektu PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ

      I msc. – Patrycja Olbryś, klasa II Z

      II msc. – Oliwia Fojtuch, klasa IIY

      III msc. – Martyna Wojtkiw, klasa II X

      WYRÓŻNIENIA:

      Krzysztof Mamryk, klasa II A

      Kornelia Wiertel, klasa II A

      Izabela Grabarz, klasa II Z

      Kamila Szymańska, klasa II A

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • Matura 2021 - 3, 2, 1 start!

     • Drodzy Maturzyści! Pierwszy dzień matur za Wami. Mamy nadzieję, że emocje już opadły i dzisiejsze doświadczenie pozwoli Wam z większym spokojem kontynuować egzaminacyjny maraton.

      Kilka najbliższych dni to okres stanowiący zwieńczenie Waszej nauki w szkole średniej. Nie poddawaliście się mimo przeciwności losu i ciężko pracowaliście, aby teraz wykazać się dojrzałością i wiedzą.

      Dajcie z siebie wszystko. Mamy pewność, że poradzicie sobie doskonale. Trzymamy za Was kciuki i wierzymy w Was mocno. Powodzenia!

     • "Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!"

     • 3 maja przypadła 230. rocznica uchwalenie Konstytucji 3, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą. Najwybitniejsi politycy i myśliciele przełomu XVIII i XIX wieku wyrażali się o niej z podziwem.

      Dla przypomnienia kilka faktów:

      3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił konstytucję. Była ona kompromisem pomiędzy postulatami stronnictwa patriotycznego i stronnictwa dworskiego. Jej autorami byli m.in. Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski.

      POSTANOWIENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      • zniesienie wolnej elekcji i wprowadzenie monarchii dziedzicznej (po bezpotomnej śmierci Stanisława Augusta Poniatowskiego koronę miała przejąć dynastia Wettinów)
      • zniesienie liberum veto i wprowadzenie głosowania większością
      • wprowadzenie trójpodziału władzy
      • ustanowienie Straży Praw, która miała pełnić rolę podobną do dzisiejszego rządu
      •  W konstytucji znalazł się zapis, mówiący, że „lud rolniczy (…), który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność (…) pod opiekę prawa i rządu krajowego przyjmujemy (…)”

      ZNACZENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Twórca ideologii konserwatywnej Edmund Burke napisał o Konstytucji 3 Maja; „Jak dotąd, jest to niezawodnie najczystsze dobrodziejstwo, jakie kiedykolwiek ludzkość spotkało”

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO - prelekcje
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO - prelekcje

     • Nasz Projekt Profilaktyki Zdrowia Psychicznego i Uzależnień zwieńczyła prelekcja Pani Dagmary Rosikoń.

      Dziś dowiedzieliśmy się czym są zaburzenia nastroju i emocji czy depresja oraz jakie są ich możliwe przyczyny.

      Wiemy już kiedy powinniśmy prosić o pomoc i gdzie jej szukać.

      Dziękujemy Pani Dagmarze za tę cenną lekcję!

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ -prelekcje
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ -prelekcje

     • Dzisiejsze spotkanie w ramach projektu Profilaktyka Zdrowia Psychicznego i Uzależnień prowadziła Pani Barbara Ziółkowska – psychoterapeuta, terapeuta uzależnień. Pani Basia przybliżyła nam mechanizm uzależnień behawioralnych – m. in. od telefonu czy Internetu. Dowiedzieliśmy się, które z naszych zachowań mogą wzbudzać niepokój oraz gdzie możemy szukać pomocy.

      Dziękujemy serdecznie! 😊

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - warsztaty
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - warsztaty

     • W ramach projektu PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ uczniowie klasy II X wzięli udział w warsztatach: "Motywacyjne DNA" prowadzonych przez Panią Aleksandrę Rodzewicz – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgorzewie.

      Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak zarządzać swoją motywacją, co nas napędza do działania. Poznaliśmy jakim typem motywacyjnym jesteśmy: Wizjonerem, Dyrektorem, Wodzem a może Opiekunem lub Sojusznikiem? Otrzymaliśmy wskazówki jak podnieść swój poziom motywacji i efektywności.

      Serdecznie dziękujemy!

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO - prelekcje
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO - prelekcje

     • Dzisiejszą prelekcję poprowadził Pan Piotr Gierkowski - terapeuta uzależnień, psychoterapeuta pracujący na co dzień w Ośrodku Terapii Uzależnień DOREN.

      Opowiedział nam jak szybko i nieświadomie możemy wpaść w pułapkę nałogów. Przedstawił konsekwencje jakie niosą ze sobą uzależnia, jak długofalowe są ich skutki.

      Dowidzieliśmy się również jak funkcjonują ośrodki terapeutyczne dla osób uzależnionych, ze szczególnym naciskiem na Ośrodek DOREN, który znajduje się w pobliskim Różewcu.

      Serdecznie dziękujemy!

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie, ul. Prusa 10
   • sekretariat@lowegorzewo.pl
   • (+48) 87-427-23-67
   • ul. Bolesława Prusa 10
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 394
 • Librus Synergia