• Posprzątaliśmy nasz "mały" świat!

     • Nasi uczniowie w ramach akcji "Sprzątania świata" usunęli zalegające śmieci w najbliższej okolicy m.in: w Parku Helwinga, na plaży Kal, promenadzie i plaży Mamry, cmentarzu żołnierzy rosyjskich i niemieckich z I wojny światowej i w wielu innych miejscach. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Trud został nagrodzony wspólnym ogniskiem i smacznymi kiełbaskami. Nie trzeba dodawać, że praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

    • DUŻE BRAWA
     • DUŻE BRAWA

     • 7 medali zdobyli nasi uczniowie podczas Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS U18 i Open w lekkiej atletyce, w dniu 23.05.2021, w Olsztynie. W klasyfikacji medalowej zdobyliśmy wysokie II miejsce w województwie.

       

      Złoto:

      Magdalena Banasiewicz – rzut oszczepem

      Michał Kijewski – bieg na 400 metrów

       

      Srebro:

      Magdalena Banasiewicz – rzut dyskiem

      Magdalena Banasiewicz – pchnięcie kulą

      Michał Kijewski – bieg na 200 metrów

       

      Brąz:

      Gabriela Gruca – rzut oszczepem

      Michał Kijewski – bieg na 100 metrów

       

      Serdecznie wszystkim dziękujemy za walkę i gratulujemy :) czekamy na więcej :)

    • Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami. W grupie zadania z matematyki są prostsze :-)
     • Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami. W grupie zadania z matematyki są prostsze :-)

     • W ramach projektu "Matura OMG..., ale kwit trzeba mieć!" pod patronatem mBanku, 22 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy 3 b, Jakub Jurczak i Artur Sierakowski, przeprowadzili wieczorne zajęcia on-line z maturzystami z Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. Podczas tego spotkania chłopcy ćwiczyli z Gdańszczanami pewniaki maturalne z matematyki na poziomie podstawowym. W ciągu ponad dwóch godzin udało się wykonać wszystkie zaplanowane zadania w przyjaznej atmosferze pozbawionej szkolnego stresu. Nawet cztery zadania pracy domowej nie wywołały smutku na niczyjej twarzy. Dzięki wspólnej pracy, pomaganiu innym i tłumaczeniu zawiłości królowej nauk uczymy się i uświadamiamy sobie ewentualne niedociągnięcia. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Mariusz Holz, nauczyciel Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, a zadania przygotowali Marzena i Tomasz Wierzchowscy. „Założeniem projektu   jest rozwój współpracy pomiędzy szkołami w województwie Pomorskim i województwami ościennymi oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych w zakresie przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki. Ostatecznym efektem spotkań jest wykształcenie u młodzieży umiejętności korzystania z posiadanej wiedzy do rozwiązywania zadań maturalnych w stopniu pozwalającym na uzyskanie pozytywnego wyniku na maturze z matematyki na poziomie podstawowym. Krótko mówiąc chodzi o to, aby uczniowie spojrzeli na przykładowe rozwiązywanie zadań maturalnych nie tylko ze strony swojego nauczyciela, ale również swoich rówieśników. (…) Spojrzenie to ma być wyzwaniem – sprawdzeniem na ile uzyskane umiejętności pozwolą na wytłumaczenie zadań rówieśnikom i odpowiedzieć w sposób merytoryczny na ich pytania. Spotkania moderowane są przez nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie spotkania wspierają młodych wykładowców. Niech zabawa matematyką będzie (…)odkrywaniem jej piękna w połączeniu z kreatywnym rozwiązywaniem zadań, mających na celu pogłębienie (…) wiedzy matematycznej (…).” 

      Źródło:https://zskw.edu.gdansk.pl/pl/art/matura-omg-ale-kwit-trzeba-miec.33792.html?fbclid=IwAR3ROLipJLKWZljsxE7_AnSkmVcK3P4ahbIaYuqcJzE8Jp2oPounphfRhWc

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu plastycznego (plakat)
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu plastycznego (plakat)

     • Wyniki konkursu plastycznego (plakat) w ramach projektu PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ

      I msc. – I B „KAŻDY MOŻE UTKNĄĆ W SIECI!”

      II msc – II Z „WYŁĄCZ INTERNET, WŁĄCZ ŻYCIE!”

      III msc. – II X „POMÓŻ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!”

      WYRÓZNIENIA:

      II B – „NIGDY NIE JESTEŚ SAM!”

      II B – „JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?”

      II X – „ZAUWAŻ POMOCNĄ DŁOŃ!”

      II Y – „DROGA DO LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

      I C – „NIE PALISZ, NIE PIJESZ I ŻYJESZ!”

      I A – „SWOIM NAŁOGIEM SZKODZISZ WSZYSTKIM!”

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

      Gratulujemy zwycięzcom!

    • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu literackiego
     • PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ - wyniki konkursu literackiego

     • Wyniki konkursu literackiego w ramach projektu PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO I UZALEŻNIEŃ

      I msc. – Patrycja Olbryś, klasa II Z

      II msc. – Oliwia Fojtuch, klasa IIY

      III msc. – Martyna Wojtkiw, klasa II X

      WYRÓŻNIENIA:

      Krzysztof Mamryk, klasa II A

      Kornelia Wiertel, klasa II A

      Izabela Grabarz, klasa II Z

      Kamila Szymańska, klasa II A

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • Matura 2021 - 3, 2, 1 start!

     • Drodzy Maturzyści! Pierwszy dzień matur za Wami. Mamy nadzieję, że emocje już opadły i dzisiejsze doświadczenie pozwoli Wam z większym spokojem kontynuować egzaminacyjny maraton.

      Kilka najbliższych dni to okres stanowiący zwieńczenie Waszej nauki w szkole średniej. Nie poddawaliście się mimo przeciwności losu i ciężko pracowaliście, aby teraz wykazać się dojrzałością i wiedzą.

      Dajcie z siebie wszystko. Mamy pewność, że poradzicie sobie doskonale. Trzymamy za Was kciuki i wierzymy w Was mocno. Powodzenia!

     • "Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj!"

     • 3 maja przypadła 230. rocznica uchwalenie Konstytucji 3, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą. Najwybitniejsi politycy i myśliciele przełomu XVIII i XIX wieku wyrażali się o niej z podziwem.

      Dla przypomnienia kilka faktów:

      3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił konstytucję. Była ona kompromisem pomiędzy postulatami stronnictwa patriotycznego i stronnictwa dworskiego. Jej autorami byli m.in. Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski.

      POSTANOWIENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      • zniesienie wolnej elekcji i wprowadzenie monarchii dziedzicznej (po bezpotomnej śmierci Stanisława Augusta Poniatowskiego koronę miała przejąć dynastia Wettinów)
      • zniesienie liberum veto i wprowadzenie głosowania większością
      • wprowadzenie trójpodziału władzy
      • ustanowienie Straży Praw, która miała pełnić rolę podobną do dzisiejszego rządu
      •  W konstytucji znalazł się zapis, mówiący, że „lud rolniczy (…), który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność (…) pod opiekę prawa i rządu krajowego przyjmujemy (…)”

      ZNACZENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

      Twórca ideologii konserwatywnej Edmund Burke napisał o Konstytucji 3 Maja; „Jak dotąd, jest to niezawodnie najczystsze dobrodziejstwo, jakie kiedykolwiek ludzkość spotkało”