• Szkolenie strzeleckie klas mundurowych w dniu 27.05.2022r. na strzelnicy 11 MPA

• W dniu 27.05.2022r. uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym  odbyli drugie w historii strzelanie amunicją sportową na strzelnicy wojskowej. Pomimo niesprzyjających warunków, padał deszcz, pod czujnym okiem żołnierzy zawodowych z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii współpracującego z naszą szkołą odbyli strzelanie z broni sportowej - kbks-u w postawie leżącej.

Uczniowie potwierdzili swoje bardzo duże umiejętności strzeleckie, niejednokrotnie trafiają w dziesiątkę. Umiejętności strzeleckie szlifują na zajęciach edukacji wojskowej, edukacji policyjnej oraz na zajęciach pozalekcyjnych w sekcji strzeleckiej działającej w  naszej szkole.

• ZNAKOMITY WYSTĘP WĘGORZEWA !!!!!!!

• MISTRZOSTWA POLSKI LZS W LEKKIEJ ATLETYCE - DWA ZŁOTE MEDALE I REKORDY ŻYCIOWE

Podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce , które odbyły się w Białymstoku 4 i 5 czerwca nasi lekkoatleci ”Sokół Węgorzewo” Magdalena Banasiewicz i Michał Kijewski spisali się rewelacyjnie.

Pierwszy do rywalizacji przystąpił Michał w biegu na 400 metrów, wygrał swoją serię z nowym bardzo dobrym rekordem życiowym 49,18 sekundy. I z tym właśnie wynikiem Michał został mistrzem Polski LZS juniorów młodszych.

Chwilę później do swojego konkursu przystąpiła nasza oszczepniczka Magda, która zaskoczyła swoją postawą wszystkich na stadionie. Rzuciła oszczepem 47,18 metra poprawiając swój rekord życiowy o ponad 6 metrów i zdobywając złoty medal – rewelacja -  tym samym została mistrzynią Polski juniorek młodszych.

Drugiego dnia Michał startował w biegu na 200 metrów, dystans ten pokonał w czasie 22,33 sekundy i również ustanowił swój rekord życiowy. Uzyskany wynik uplasował Michała na 5 miejscu.

Gratulujemy wyśmienitego występu, godnego reprezentowania naszego miasta oraz super wyników. Cieszymy się ogromnie i jesteśmy z Was dumni!